Meva instalovala v Roudnici nad Labem nové polozapuštěné kontejnery

Převzato z: www.roudnicenl.cz

V Roudnici nad Labem, v lokalitě Na Čihadlech bylo naší společností a městem Roudnice nad Labem dokončeno nové odpadové stanoviště s polozapuštěnými kontejnery. V zájmu udržování pořádku v jejich okolí byl na místo instalován i nový kamerový bod městské policie.

V minulosti zde byly umístěny klasické kontejnery na tříděný odpad. Projíždějící auta je však využívala k bezohlednému odhazování odpadu směsného. V jejich okolí tak vznikal nejen nepořádek, ale v teplých dnech i obtěžující zápach.

„I proto jsme si vyhlédli lokalitu na Čihadlech, jako další vhodnou obydlenou oblast pro nové kontejnery. Ještě se nám nestalo, že by si lidé stěžovali u jakéhokoli z využívaných typů podzemních kontejnerů na zápach. Jejich stanoviště také již není ze silnice tolik viditelné a doufáme, že se tak zlepší kultura zdejšího bydlení,“ komentoval místostarosta Mrg. Jiří Řezníček.

Umístění kontejnerů MOLOK deep collection se třemi nádobami na papír, plast a sklo (2x 5m3 a 3m3), dodaných firmou MEVA a. s., realizovala První Podřipská stavební a. s.

K novému stanovišti byl z toho důvodu umístěn i pevný kamerový bod, který zaznamenává situaci kolem kontejnerů.

V současné době je již připraven projekt dalšího kontejnerového stání pro město Roudnice nad Labem, a to v Havlíčkově ulici naproti restauraci u Wágnerů.  V rámci další spolupráce s městem, naše společnost plánuje instalaci podzemních košů na Karlově náměstí.

Molok Roudnice Urbanka Molok Roudnice Urbanka 1

Pomocnou ruku nabízí Meva i v otázce financování instalace podzemních kontejnerů. Vedle možnosti získat na projekt peníze z evropských fondů můžou města využít i leasingu.

Přesvědčte se o tom i Vy. V případě vašeho zájmu jsem vám k vaší dispozici.

Kontakt na obchodní oddělení Meva a.s. Divize Bezděkov

Vedoucí prodeje
Josef Zimák
Tel. +420 416 823 167
E-mail zimak.josef@meva.cz

Podzemní kontejnery
Martan Tomáš  
Tel. +420 416 823 161
E-mail martan.tomas@meva.cz