MEVA hostila klienty a obchodní partnery - Podzim 2013

Společnosti MEVA a MEVA-TEC připravily i letos pro své obchodní partnery Setkání s klienty. Změnil se jen termín - zatímco loni se setkání uskutečnilo na jaře, letos byl zvolen podzimní den, a to čtvrtek 26. září. Důvody byly hned dva. Právě na sklonek léta připadlo otevření nové výrobní haly v areálu MEVY na Bezděkově, a navíc, začátek podzimu je už tradičně ve znamení strojírenského veletrhu v Brně, kde chce letos roudnická firma přehledně prezentovat svůj bohatý  sortiment z programu vybavení pro průmysl.

Právě ten byl klíčovou součástí náplně akce, kterou pro své návštěvníky MEVA a MEVA-TEC přichystaly. Bezděkovskými areály MEVY a MEVATECu vedla prohlídková trasa s osmi stanovišti, na nichž se hosté dík průvodcům názorně seznámili s nabídkou odpadového a skladového hospodářství (především s variantami uložení či likvidace nebezpečných odpadů), s nejrůznější manipulační technikou či dílenským vybavením.

"Nabízíme toho opravdu hodně, ale naším prvořadým cílem bylo návštěvníkům předvést, že u nás seženou ucelené řešení na klíč, ne jen jednu nebo dvě konkrétní věci," podotkl ředitel MEVATECu Radim Fröhlich. Současně připomněl, že se v provozech často skladování nebezpečných látek či odpadů podceňuje: "Aktuální legislativa je přitom poměrně přísná, takže firmy dost riskují. Zbytečně, protože předcházet případným problémům je nepřijde nijak draho. Stačí nás kontaktovat a my už pro ně vypracujeme řešení na míru," dodává Fröhlich.

Nezůstalo jen u prezentace bohaté nabídky vybavení pro průmyslové provozy. Atmosféru akce příjemně podkreslila kapela ostravského bubeníka a performera Jakuba Kupčíka, která se specializuje na hru na popelnice a kontejnery z nejrůznějších materiálů, ale i tvarů a barev. Těch ostatně našla v sortimentu MEVY požehnaně.

"Je to tu jak v ráji," rozplýval se kapelník Kupčík, když si v obřím skladu firmy MEVA-TEC vybíral popelnice, které později rozezněl se svými parťáky z Bumbumbandu. Jeho vystoupení sklidilo mezi účastníky akce velký ohlas.

Stejný úspěch sklidil po poledni i několikanásobný mistr světa v biketrialu Josef Dressler. Jeho akrobatické kousky na dráze postavené z meváckých palet, beden a sudů byly pomyslnou třešničkou na dortu.

"Myslím, že se nám letos povedlo velmi úspěšně navázat na tradici, jejíž základy jsme položili loňským Setkáním s klienty," zhodnotil akci ředitel MEVY pro strategii a rozvoj Michal Lapihuska. Za pravdu mu dávaly reakce zúčastněných, kterých se ve čtvrtek 26. září sešlo v bezděkovských areálech MEVY a MEVA-TECu více než 100.


Setkání s klienty - Jaro 2012

Setkání s klienty 12.4.2012Akce Meva-Group "Setkání s klienty" ze dne 12.4.2012

Setkání s klienty: deštivá, ale velmi úspěšná akce


Víc než sto osmdesát hostů využilo ve čtvrtek 12. dubna navzdory studenému a deštivému počasí příležitosti prohlédnout si novinky v sortimentu roudnické MEVY a její dceřiné společnosti Mevatec. Setkání s klienty, které by vedení firem v budoucnu rádo pořádalo pravidelně, se zúčastnily desítky starostů měst a obcí a spolu s nimi zástupci technických služeb, architekti a urbanisté.

"Je to první akce svého druhu, jejím cílem bylo představit i samotnou MEVU a Mevatec, hlavně však klientům ukázat novinky v naší nabídce, v čele s městským mobiliářem," přiblížil ideu Setkání s klienty ředitel pro strategii a rozvoj MEVY Michal Lapihuska. "Cílem bylo prezentovat se jako podnik, který nabízí klientům řešení na klíč. To znamená, že u nás například co se městského mobiliáře týče seženou veškeré myslitelné vybavení, počínaje odpadkovými koši, přes stojany na kola a lavičky až po autobusové zastávky," doplnil jeho slova ředitel Mevatecu Radim Fröhlich.Řada hostů přiznala, že je akce příjemně překvapila. Mnozí z nich totiž neměli tušení, co všechno dnes vlastně MEVA a její dceřiná společnost Mevatec nabízejí.

V areálu firem na Bezděkově vzniklo celkem šest stanovišť, na kterých byly vedle už zmiňovaného městského mobiliáře k vidění například i novinky v sortimentu nádob na třídění odpadu v kancelářích, úřadech a ve školách nebo pro třídění bioodpadu. Velkému zájmu se těšila už úvodní prezentace podzemních kontejnerů, které dnes MEVA vyrábí a nabízí hned ve třech typech provedení. Hosté ocenili zvlášť praktickou ukázku jejich vyprazdňování, kterou obstaral přistavený vůz technických služeb.Nemalý zájem byl i o expozici už zmiňovaného městského mobiliáře, který roudnické firmy nabízejí ve dvou variantách. "Jednak jsou to lavičky a koše ze solidního betonu, které řeší problém s vandalismem. Vedle nich ale městům nabízíme i mobiliář s nanejvýš elegantním designem," specifikoval produktové řady šéf Mevatecu Radim Fröhlich.

Mezi těmi, kdo se živě zajímali o expozici městského mobiliáře, byl například místostarosta Roudnice nad Labem Michal Cihla. "Jedna z věcí, o které dnes uvažujeme, je postupná revitalizace parků. Momentálně pracujeme na analýze této problematiky společně s odborem životního prostředí," řekl Cihla.

Se zájmem se setkala i expozice nádob pro třídění bioodpadu. A nebylo divu, podle připravovaného zákona o odpadech budou mít totiž obce od 1. ledna 2014 povinnost třídit právě i bioodpady. Klienti se v Mevě dozvěděli mimo jiné to, co všechno je vlastně bioodpad, jak vypadají nejen kontejnery, ale i sběrná místa, nebo jak se s bioodpadem dál nakládá - například že jej lze využít i pro výrobu elektrické energie a tepla v bioplynové stanici.

O zpestření programu se postaral vystavený závodní tahač roudnické stáje Buggyra, několikanásobných mistrů Evropy.


"Počasí nám nepřálo, ale i na to jsme byli připravení. Akce se povedla, spousta lidí odcházela s tím, že to bylo užitečně strávené dopoledne," zhodnotil akci Michal Lapihuska. "Chtěl bych moc poděkovat všem, kdo se na ní podíleli. Měli s tím hodně práce, ale výsledek stál za to," dodal.

Akciová společnost Meva je jedním z nejstarších českých strojírenských podniků. Vyrábí už od roku 1898 a za tu dobu si vybudovala doslova světové renomé, ať už svými petrolejovými lampami, vařiči nebo pestrou škálou nádob na odpad.

Vedení společnosti usiluje o to, aby se Meva stala značkou, která se bude výrazně podílet na zlepšování kvality životního prostředí nejen v České republice, ale v celé Evropě. Důležitým prostředkem k dosažení tohoto cíle je snaha zvyšovat objem exportu, který už dnes tvoří více než 70% veškeré produkce. Mezi hlavní odbytiště našich výrobků patří Německo, Švýcarsko, Dánsko, Nizozemsko, Spojené arabské emiráty, Polsko, Chorvatsko, Bulharsko, Maďarsko, Ukrajina, Rusko, Gruzie a Rumunsko.